«Всесвіт» вітає дружній крок влади!

04.03.2005 Після надрукування у пресі «Відкритого листа до Президента України Віктора Ющенка з нагоди 80-ліття журналу «Всесвіт» (див. тут, або в газетах "День" (28.01.05, www.day.kiev.ua/131308/ та "Літературна Україна" (03.02.05), а також тривожного матеріалу під назвою «Всесвітові», можливо, доведеться оприлюднити свої власні "чорні списки" (див. на цій дільниці), ми мали досить примарну надію, що нова українська влада, заклопотана високими державними справами, зверне увагу на проблеми журналістів і читачів «Всесвіту» - скромних трудівників пера, стола і диктофона, працю яких, однак, шанують в цілому світі. Але ми, на щастя, помилилися!

В четвер, 3 березня, головний редактор часопису, заслужений діяч культури Олег Микитенко був запрошений до Кабінету міністрів України, де в нього відбулася продуктивна й дружня зустріч в офісі віце-прем’єр-міністра України з гуманітарної політики Миколи Томенка. Керманича «Всесвіту» запевнили, що український Уряд знає і цінує наш часопис, його найвищі керівники ознайомлені з Відкритим листом до Президента, і мають бажання підтримати видання.

Звичайно, коли в становищі упосліджених злидарів опинилися цілі верстви українського люду, головний всесвітянин не ставив питання фінансової допомоги, бо, врешті, «Всесвіт» за 14 років вільного плавання і сам навчився судомно випливати з бурхливих хвиль ринкової економіки. Говорилося, скоріше, про підтримку моральну й організаційну, попросту щоби наш літературний клуб помітили державні діячі й діячки української культури крізь затемнені вікна своїх сріблястих мерседесів.

Отож наслідком зустрічі стала тверда обіцянка розглянути проект заходів, які б допомогли виданню власними зусиллями розширити свій вплив на українське суспільство. Якщо провести аналогію зі словами одного відомого сучасного філантропа, то журнал виступить в образі рибалки, якому дадуть вудочку, щоб и він сам наловив собі риби. Виглядає, що то і справді є найцивілізованіший шлях розв’язання різноманітних проблем нашого сьогодення. Діставаймо собі вудки, й ловімо рибку в чистій воді!

Тож ми сподіваємось і віримо, що на цьому наша співпраця з новим українським Урядом не завершиться, а розвиватиметься задля єдиної спільної мети - утвердження й поширення гуманістичних цінностей в Україні, розвитку національної культури, становлення відкритого громадянського суспільства, - того устрою, який від античних часів називається грецьким словом демократія.

«Всесвіт» щиро вітає дружній крок влади назустріч українській культурі!