«Смерть на ім’я Мерседес» — Микола Шатилов

Микола ШАТИЛОВ – поет, літературний критик, публіцист – мешкає в Чехії. Постійний автор часописів «Всесвіт» та «Березіль». У «Всесвіті» було надруковано й журнальні варіянти його повістей «Смерть на ім’я мерседес»(№№1-2, 2013), «Вітер з-над озера Ері» (№№1-2, 2016), «Йшли селом, йшли селом бандерівці».

Смерть на ім'я Мерседес

Читати документально-історичні пригодницькі повісті «Смерть на ім’я Мерседес» (.pdf, 5.9МБ) або у форматі .DOC

Петро Сорока про Миколу Шатилова

Враження вселенське! Врешті-решт мета кожної книжки – це мова. А мова у Шатилова диво! Ніби входиш в абсолютно інші виміри, в інший світ, у якісь космічні води. Це зустріч з Україною ХХІ сторіччя.

Ніхто з сучасних письменників, як мені видається, не зміг піднятися на таку висоту, на якій стоїть Шатилов, який, як це не парадоксально, багато років живе поза Україною. «Мерседес…» – одна з кращих книг останнього десятиліття у нашій літературі.

У повісті «Вітер з-над озера Ері» розповідається про кількох чеських відчайдухів-бойовиків, які зважилися на ризикований крок – втечу в Західну Німеччину з окупованої комуністами Чехословаччини. Я ледь стримуюся, щоб не вдатися до переказування фабульних перипетій, такі вони захопливі й цікаві.

Від першої і до останньої сторінки напруга не спадає ні на градус, усе доцільно і мудро переплетене, все справляє враження коштовної діадеми. І, звичайно, цю річ треба читати з олівцем, виписуючи рідкісні
слова і смакуючи ними.

Читайте також «Жбан, розкручений навспак»


© Микола Шатилов, автор тексту, 2017.
© Микола Шатилов, автор коментарів і приміток, 2017.
© ТОВ «Журнал «Всесвіт», редакційно-видавнича підготовка й розміщення на офіційному веб-сайті журналу «Всесвіт», 2017.
© Всі права захищені міжнародним законодавством. Жодна з частин цього (цих) твору (творів) не може бути копійована, відтворена чи розповсюджена у будь-який спосіб (електронний чи інший) без попередньої письмової згоди автора чи ТОВ «Журнал «Всесвіт». Допускається публікація (цитування, використання) окремих фрагментів творів (твору) у формі цитат до 4 тис. зн. (до чотирьох тис. знаків з пробілами) з обов’язковим посиланням і гіперзноскою на: www.vsesvit-journal.com.

Напишіть відгук