Звернення до читачів

До наших побратимів-читачів

На відміну від масових комерційних видань, які живуть за рахунок реклами, журнали, подібні до нашого "Всесвіту", ніде в світі не можуть бути прибутковими. Чому? Саме тому, що вони не належать до "масової культури", до глянцевих видань рекламного типу, орієнтованих або на ситого буржуа, або на родичів "Еллочки-людожерки". Такі журнали, як "Всесвіт", є виданнями інтелектуальними, якщо бажаєте – елітарними, а маскульт й інтелектуалізм – речі малосумісні: людина, посвячена у світ високої літератури, перебуває надто далеко від бульварного чтива. Як же тоді фінансово виживають такі видання?-спитаєте Ви. А виживають у три способи: або за підтримки розумної й патріотичної держави – як у Польщі, Хорватії й –sic!- Росії, або з датків університетів і приватних фундацій, як у США, Канаді, Франції й Британії, або під егідою великих бізнесових корпорацій, як в Японії, Індії, Кореї…Однак "Всесвіт" займає зовсім іншу позицію у цій класифікації, бо існує … сам по собі, а точніше винятково завдяки Вам, дорогі наші передплатники. Саме Ви і є гарантами нашої незалежності.

Минуле десятиріччя переконало нас, що будь-які звернення до державних інституцій про підтримку – річ невдячна й безперспективна. Повна байдужість влади до проблем найстарішого українського літературного часопису, єдиного в країні журналу світової літератури, який давно заслужив на статус національного, стала очевидною не лише для всесвітян, але й для всієї української культури. Звернення й відкриті листи, яких ми чимало друкували у пресі чи на сайтах, проголосили в низці інтерв’ю чи позначили в телевізійних репортажах, не дали жодних результатів.

Усе це й спонукає редакцію закликати кожного з Вас, наших вірних побратимів-читачів, не дати занепасти улюбленому журналу, працівники якого ось уже 16 років роблять свою справу де-факто на самому ентузіазмі, аби лише далі мандрував океаном світової літератури корабель "Всесвіту".

  Спитаєте, що можна зробити? Єдиний спосіб, який ми бачимо – це збільшити передплату видання. Хай кожен читач спробує переконати бодай одного зі своїх друзів, родичів, колег по роботі передплатити "Всесвіт" до кінця року, або й на наступний рік. А якщо трапиться нагода – подаруйте передплату на журнал своїм друзям чи близьким на день народження, або іншу знаменну дату. Оце і буде реальна допомога Вашому улюбленому виданню, бо збільшення кола передплатників нам потрібне, як повітря, щоб надалі журнал був цікавіший, об’ємніший, модерніший, поліграфічно привабливіший.

  Ми вступаємо в Новий рік з новими надіями і планами. Ми змінили наших поліграфічних партнерів, щоб не ставалося прикрих затримок і технічних помилок, які вряди-годи зустрічалися раніше. Ми готуємо для Вас гроно блискучих творів сучасної іноземної літератури. Ми прагнемо щоб Ви завжди були задоволені Вашим побратимом-"Всесвітом"!

   

Ваші всесвітяни