Прес-реліз

ПРЕС-РЕЛІЗ

14 квітня 2011 року о 17 годині у прямому ефірі програми «Радіо «Культура» представляє» в концертно-студійному комплексі Національної радіокомпанії України на вулиці Первомайського, 5-А у місті Києві відбудеться п’яте вручення Мистецької премії «Глодоський скарб».

Цьогорічним лауреатом Мистецької премії «Глодоський скарб» стала Мирослава Которович, одна з найцікавіших молодих музикантів, представників класичної скрипкової школи України. Концертувати вона почала ще ученицею Київської спеціальної музичної школи імені М.В.Лисенка, яку закінчила у педагогів П.Бондаса та Я.Рівняк. За роки занять у класі, а потім в аспірантурі професора Національної музичної академії України Богодара Которовича скрипалька отримала гран-прі на міжнародному конкурсі «Золота осінь» (м.Хмельницький), брала участь у майстер-класах славетних педагогів М.Яшвілі (Польща), Р.Річчі і Т.Цейтмайєра (м.Зальцбург, Австрія). Була стипендіатом «Моцарт-Академії» (м.Краків, Польща). 1993 року стала солісткою НАС «Київська Камерата». Починаючи з 1998 року, Мирослава Которович гастролює в багатьох країнах світу у складі камерного оркестру «Кремерата-Балтика», засновником і керівником якого є видатний скрипаль Гідон Кремер. У рамках цього проекту також грала концерти камерної музики з відомими музикантами на фестивалях в Австрії та Швейцарії. Мирослава Которович — автор циклу музично-театральних проектів у жанрі музичної новели («Роль для скрипки», «Сотворіння», «Скрипкові капризи», «Сходами», «Намисто з дитячих мрій» тощо), про один з яких у 2000 році було знято фільм у циклі передач «Варіації на тему». 2004 року вона брала активну участь у міжнародному проекті BRITTEN FESTIVAL KYIV. Разом з відомим режисером В.Вовкуном Мирослава працювала над постановкою концертно-театральної версії «Воєнного реквієму» Бріттена. Виступає як солістка з багатьма оркестрами України, має сольні виступи за кордоном. У 2006 році вийшов її  перший сольний диск «Сотворіння», разом з батьком Богодаром Которовичем започаткувала серію дисків «Київські солісти грають», у 2008 році вийшов перший диск цієї серії «З романтичних часів». Готує до видання диск класичної музики для дітей, який Мирослава записала у супроводі «Київських солістів». З 2002 року Мирослава Которович викладає на кафедрі скрипки Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського. Серед учнів її класу вже є перші лауреати міжнародних конкурсів, що відбувались в Україні, Росії, Румунії, Болгарії. З 2001 року Мирослава Которович працює у Національному камерному ансамблі «Київські солісти», з 2003-го — концертмейстер цього колективу, з 2005 — солістка і заступник директора з творчих питань Національного камерного ансамблю «Київські солісти». Завдяки активності творчого життя Мирослава Которович має унікальну можливість постійно розширювати свій світогляд, збагачувати власне сприйняття музики, які разом з її дивовижною фантазією та природною обдарованістю актора дарують слухачеві нові незабутні враження.

Наступного дня, 15 квітня 2011 року, лауреат премії «Глодоський скарб» Мирослава Которович побуває на Волині. Вона зустрінеться в місті її предків Ківерці зі школярами та громадськістю й того ж дня виступить перед жителями обласного Луцька. В поїздці візьмуть участь виконавчий директор Ліги меценатів, лауреат Національної премії України імені Т.Г.Шевченка Михайло Слабошпицький, відома мисткиня та поетка Емма Андієвська (Німеччина), бандурист, заслужений артист України, перший лауреат премії «Глодоський скарб» Тарас Компаніченко та інші відомі люди.

Ідея заснування відзнаки належить лауреату Національної премії України імені Т.Г.Шевченка 2006 року, головному редактору журналу «Кур’єр Кривбасу», письменнику Григорію Гусейнову, який використав для цього грошовий еквівалент державної нагороди.

Участь у врученні премії візьмуть попередні лауреати «Глодоського скарбу»: відомий бандурист, заслужений артист України Тарас Компаніченко, лауреатка премії 2009 року, поетка та мисткиня Емма Андієвська (Мюнхен, Німеччина).

 

Наші контакти: тел. редакції  (0564) 927133. Імейл: courier2007@ukr.net