«ВСЕСВІТ» ВІТАЄ ЮВІЛЯРІВ

«ВСЕСВІТ» ВІТАЄ ЮВІЛЯРІВ

 

Дмитра Володимировича ЗАТОНСЬКОГОдоктора філологічних наук, професора, академіка Національної академії наук України, дійсного члена Європейської академії наук і мистецтв, Члена Національної спілки письменників України, головного редактора журналу «Вікно в світ», з нагоди 85-річчя та 55-річчя наукової діяльності!

 

Від найпершого числа повоєнного «Всесвіту» (1958) Дмитро Затонський друкує у нашому журналі статті й розвідки про німецьких, австрійських, швейцарських, нідерландських, італійських, російських, північно- й південноамериканських письменників, вводячи у культурний обіг України найвидатніші явища сучасної світової літератури, розкриваючи складні процеси розвитку літературного авангардизму й модернізму.

Наукова діяльність Д. Затонського ніколи не відривала його від журналу «Всесвіт», членом редакційної колегії якого він незмінно був і є від 1960 р.

Дальших наукових і творчих звершень Вам, дорогий Дмитре Володимировичу!

 

 

Юрія Миколайовича КОЧУБЕЯ —  Надзвичайного і Повноважного Посла України, сходознавця, члена Національної спілки письменників України, викладача Дипломатичної академії України, провідного наукового свівробітника Інституту сходознавства НАНУ, головного редактора журналу «Східний світ», з нагоди 75-річчя та 50-річчя творчої праці!

 

Починаючи з 1961 р. Юрій Кочубей друкує на сторінках «Всесвіту» статті про літературно-мистецькі явища арабського світу — Іраку, Лівану, Йорданії, Ізраїлю, Кувейту, Палестини, Сирії, країн Магрибу, про кримськотатарські та караїмські традиції, прокладаючи канали зв’язків України з Близьким Сходом і ширше — з арабсько-мусульманською культурою. Своєю плідною працею він сприяв відродженню сходознавства в Україні.

Від студентської лави Ю. Кочубей присвятив своє життя дипломатичній роботі, вершиною якої стала його довголітня діяльність на дипломатичній ниві як Постійного представника України в ЮНЕСКО та першого Надзвичайного і Повноважного Посла незалежної України у Франції.

Із 1971 р. Ю. Кочубей — незмінний член редколегії нашого журналу, автор статей, рецензій, перекладач арабської і французької літератур.

Незмінного успіху й нових творчих злетів, дорогий Юрію Миколайовичу!

 

                Редакція і редколегія «Всесвіту»