Сергій Борщевський. Слово не знає кордонів

Слово не знає кордонів

11-12 жовтня ц.р. за ініціативою Національної спілки письменників України в Києві відбувся Міжнародний письменницький форум “Слово без кордонів”. У форумі взяли участь представники 15 країн – Азербайджану, Білорусі, Болгарії, Великої Британії, Вірменії, Грузії, Ізраїлю, Латвії, Польщі, Росії, Сербії, Словаччини, Словенії, України та Японії.

  На адресу Форуму надійшли привітання від Президента України Віктора Ющенка, Міністра культури і туризму України Юрія Богуцького, Голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, першого заступника Міністра закордонних справ України Володимира Огризка.

  Троє учасників Форуму – відома перекладачка української літератури Віра Річ з Великої Британії, президент Товариства японсько-українських культурних обмінів, засновник видавництва “Дніпро” з Японії Мотохіро Оно та вірменський перекладач Фелікс Бахчинян були нагороджені Почесною відзнакою НСПУ за популяризацію української літератури в своїх країнах.

В рамках Форуму відбулися спільне  покладання квітів до пам`ятника Тарасові Шевченку, виступи зарубіжних учасників перед студентами вищих навчальних закладів столиці України, літературно-мистецький вечір у Національній філармонії України, де поетичне слово лунало англійською, білоруською, болгарською, грузинською, латиською, польською, російською, сербською, українською та японською мовами.

  Загальна дискусія щодо співробітництва письменників різних країн, розвитку перекладацької справи, контактів молодих літераторів, сприяння – через книговидання та творчі обміни – кращому взаєморозумінню між народами засвідчила незаперечний факт: ініціатива НСПУ знайшла беззастережну підтримку наших зарубіжних гостей.

  Логічним підсумком Форуму стало підписання від імені загальнонаціональних письменницьких організацій восьми країн (Азербайджан, Білорусь, Болгарія, Вірменія, Грузія, Ізраїль, Латвія, Словенія, Україна) представниками, які мали відповідні повноваження, а також Головою Спілки українських письменників Словаччини Іваном Яцканиним Угоди про створення Міжнародної асоціації письменницьких спілок “Слово без кордонів”. Очікуємо, що невдовзі до Угоди приєднаються письменницькі організації ще деяких країн, передусім Литви та Македонії, делегати від яких не змогли прибути до Києва з об`єктивних причин.

Угодою передбачені різноманітні форми та методи міжнародного співробітництва творчих спілок, що входять до Асоціації. Першим Головою Ради Асоціації терміном на один рік одностайно обрано Голову НСПУ Володимира Яворівського. Угодою також передбачено, що функції Секретаріату Асоціації на постійній основі забезпечуватиме апарат Національної спілки письменників України.


                 Сергій Борщевський, письменник,  начальник відділу міжнародних зв`язків НСПУ