Марія Козачок. Українці на Апеннінах готуються до І Конкурсу української книги в Італії

Марія Козачок

Українці на Апеннінах готуються до І Конкурсу української книги в Італії 

Конкурс української книги в Італії заснований найбільшим україномовним виданням на Апеннінах — “Українською газетою” для гідного відзначення авторів, які зробили внесок у розвиток українського слова в Італії та вітчизняної видавничої справи. Він має на меті привернути увагу громадськості в Україні до видання книг у діаспорі, сприяти промоції кращих зразків українських видань за змістом, художнім оформленням та поліграфічним виконанням, підвищенню ролі української книги в суспільстві.

Цей важливий захід підтримало Посольство України в Італії.

— У нашу редакцію постійно надходять книги українських авторів, які ми представляємо на сторінках Української газети, — розповідає ініціатор заходу Маріанна Сороневич, головний редактор видання. — За роки нагромадилася ціла бібліотека. Ці видання свідчать про інтелектуальний потенціал українців, які були вимушені покинути Батьківщину; вони часто залишаються поза увагою громадськості.

На конкурс приймаються прозові чи поетичні книги українською мовою (авторів, що проживають в Італії, або ж книги, написані під час проживання в Італії), надіслані у редакцію „Української газети” до 30 червня 2009 року.

До конкурсних книг додаються лист-звернення до журі, у разі наявності, перелік найзначущіших публікацій про книгу в друкованих ЗМІ, передачах на радіо та телебаченні, відгуки читацької аудиторії на публікації в друкованих ЗМІ, радіо- та телепередачах.

— Після оголошення конкурсу до нас звернулося багато нових авторів. Серед поданих видань — оповідання, романи, книги для дітей, карикатури, гуморески. Та найбільша кількість — це збірки поезій, у яких українські заробітчанки виливають ностальгію за Вітчизною, людські почуття, близькі кожному, — додає Маріанна Сороневич.

При підбитті підсумків, зокрема, враховуватимуться актуальність публікацій книги чи добірки, професійний рівень автора в розкритті порушеної ним теми, оригінальність поданя матеріалу, наклад видання, відгук та інтерес широкої читацької аудиторії, якість поліграфії та обсяг книги, добірки.

Головою журі, що оцінюватиме видання, є Олена Пономарева, професор Римського університету “Ла Сап’єнца”. Його членами — Ігор Брусило, другий секретар Посольства України в Італії, відповідальний за питання культурно-гуманітарного співробітництва, та Маріанна Сороневич, головний редактор „Української газети”.

— Цей конкурс демонструє, скільки творчих людей втратила Україна через еміграцію. Хоч у цьому можна знайти і позитивний момент — поширення українського слова та культури за кордоном, — завершує пані Сороневич.

Бажаючих взяти участь у конкурсі просимо надсилати два примірники книги з позначкою “На конкурс “Українська книжка року в Італії””, на адресу редакції “Української газети”: Gazeta Ukrainska, via Virgilio Maroso 50, 00142 Roma. Підробиці на сайті www.gazetaukrainska.com