Ю.М.Не допустити Катині совісті: пам’яті останнього польського романтика

Не допустити Катині совісті: пам’яті останнього польського романтика

10 квітня 2010 р. моторошна Катинь під Смоленськом знову зіграла свою трагічну роль у польській і російській історії. Цього разу вона забрала життя 96 поляків — найвищих урядовців країни, військових і цивільних, заслужених і простих, журналістів і пілотів, чоловіків і жінок. Разом з усіма пішли у вічність президент Польської Республіки Лех Качинський та його дружина Марія.

«Всесвіт» від імені Редколегії і читачів журналу висловлює найглибше співчуття польському народові, для якого ця невимовна втрата стала новим випробуванням на стійкість і мужність. Нехай невблаганна смерть ще більше згуртує поляків у боротьбі за свою Свободу. Вічна пам’ять загиблим, земля пухом і Царство Небесне!

Пам’ятаймо про Катинь! Нехай політики на Заході і Сході зроблять висновок, який був аксіомою для президента Качинського: без вільної України не буде й вільної Польщі! Не буде, доки загроза нової Катині як метафізичного зла нависає над нашою Батьківщиною: Катині духовної, гуманітарної, економічної, політичної. Також і Катині совісті, мужності й відповідальності політиків за нашу українську Свободу. Настав час на сторожі коло неї поставити Слово.
 

Пам’яті останнього політичного романтика Польщі Леха Качинського присвячено матеріал польсько-українського журналіста Марка Сирника (с. 163).