Звернення Посольства Іспанії в Україні

Від редакції: З нагоди публікації в журналі „Всесвіт” роману Кармен Ріко-Ґодой редакція часопису отримала звернення Посольства Іспанії в Україні

 

Дорогі друзі журналу «Всесвіт»!

Посольство Іспанії в Україні було відкрите 12 жовтня 1993 року, і з того часу одним із пріоритетних напрямків діяльності Посольства є розвиток іспанської мови і літератури шляхом розробки програми культурних заходів і розвитку зв’язків зі школами та університетами, в яких іспанська мова вивчається як іноземна. Протягом останніх років спостерігається значна активізація зв’язків між Посольством та навчальними закладами.

Серед найважливіших заходів 2010 року варто виокремити Дні іспанської мови і культури у Харківському національному університеті імені Василя Каразіна (23-24 вересня 2010 року), які стали продовженням І Конгресу іспаністів, який відбувся у Національному університеті «Києво-Могилянська академія» (про це писав „Всесвіт” у №9-10 за 2010 р. – прим. ред.). У рамках Днів іспанської мови і культури було проведено заходи, присвячені святкуванню сторіччя з дня народження відомого іспанського поета Мігеля Ернандеса. Цей захід надзвичайно важливий для нас, оскільки протягом Днів іспанської мови і культури в Харкові було засновано «Асоціацію іспаністів України», до якої входять спеціалісти з різних предметів і з усіх регіонів країни. Сподіваємося, що завдяки діяльності Асоціації активізуються контакти з іншими іспаністами та закладами, і це стане початком реалізації нових проектів.

Однією з найголовніших цілей Посольства Іспанії є відкриття Інституту Сервантеса в Києві, що сприятиме розвитку відносин між нашими країнами та збільшить попит на вивчення іспанської мови в українських школах та університетах. На разі створюється відповідна нормативна база для реалізації цього проекту.

Внесок журналу «Всесвіт» у збагачення українського культурного життя є неоціненним завдяки співробітництву з найкращими професіоналами.

Показовим прикладом є переклад роману Кармен Ріко-Ґодой «Бути жінкою і не померти, намагаючись залишитися нею”, виконаний викладачем Київського Національного університету імені Тараса Шевченка Галиною Вербою та Наталею Хижняк, журнальну версію якого надруковано у цьому номері.

Автор цього роману народилася в Парижі під час перебування її матері у вигнанні, яка до 1944 не могла повернутись до Іспанії. Лише після перебування у США мати Кармен остаточно осіла в Мадриді у 1971 році. Роман «Як стати жінкою і при цьому не померти» – це цікава та розважальна історія, на основі якої через рік після публікації книжки, Ана Белен зняла фільм у 1991 році. Роман мав неймовірний успіх, а письменниця стала однією з найкращих представників іспанської літератури ХХ сторіччя.

         Рафаель Осоріо де Ребейон Війар, Заступник Глави Місії