Звернення італійської громадськости

Від редакції „Всесвіту”. Коли верстався цей номер журналу, ми отримали з Риму звернення італійської академічної громадськости з проханням до українських ЗМІ, зокрема і до „Всесвіту”, поширити його текст. Оскільки це звернення стосується нашого автора - Володимира Некляєва - та зачіпає проблему дотримання фундаментальних демократичних цінностей у дружній Білорусі, редакція без вагань вирішила оприлюднити його на шпальтах часопису. 


ДО УРЯДУ БІЛОРУСІ

Ми, італійські славісти, приєднуємося до заклику Польського ПЕН-КЛУБУ і Просимо уряд Білорусі про негайне звільнення поета Уладіміра Някляєва

 

Серед десятків жертв брутального нападу поліції на маніфестантів на вулицях Мінська після недавніх виборів є також Уладімір Някляєв, один з найбільших поетів сучасної Білорусі, колишній президент ПЕН-Клубу Білорусі та Спілки Письменників Білорусі, кандидат у президенти на останніх виборах.

Ще до маніфестації 19 грудня Някляєв був оточений на вулиці представниками спецназу, побитий перед чиновниками в мундирах до втрати свідомості та відвезений до лікарні з глибокою черепно-мозковою травмою. За кілька хвилин по тому його арештували персонажі в цивільному.

Някляєв відомий у Польщі як поет і блискучий перекладач польської поезії від Ренесансу до ХІХ століття. Останній його візит до Польщі відбувся в листопаді минулого року, коли він був гостем варшавського ПЕН-Клубу та презентував свою поему «Полонез» трьома мовами – білоруською, польською  і литовською.

Закликаємо уряд Білорусі негайно звільнити поета і гарантувати йому медичний догляд. Закликаємо зупинити брутальні репресії представників і прихильників опозиції та журналістів, а також відновити гарантії громадянських прав.

 

Підписи:

Марчелло ҐАРДЗАНІТІ

Президент Італійської Асоціації Славістів, професор Слов’янської філології, Флорентійський університет

Люцина ҐЕБЕРТ

Професор Слов’янської лінгвістики, Римський університет «Ла Сап’єнца»

Оксана ПАХЛЬОВСЬКА

Професор Української мови та літератури, Римський університет «Ла Сап’єнца»

Лаура КВЕРЧОЛІ-МІНЦЕР

Професор сучасної Єврейської літератури, Дипломний курс Єврейських Студій, Рим

Джованна МОРАЧЧІ

Університет «Ґабріеле Д’Аннунціо», К’єті–Пескара

Массімо ТРІА

Професор Чеської літератури, Венеційський та Падуанський університети

Джованна БРОДЖІ

Професор Історії російської мови та Української літератури, Міланський державний університет

 

 

Всього 56 підписів.