Щодо звинувачень Богдана Тихолоза стосовно “плагіатної” статті “Українське шістдесятництво: розставляючи крапки…” Дмитра Дроздовського

Щодо гучних заяв літературознавця Богдана Тихолоза, які були активно поширені в медіа проти мене у зв”язку з нібито виявленим плагіатом у статті, зазначу таке:

Дмитро Дроздовський. Українське шістдесятництво: розставляючи крапки… [Електронний ресурс] – Режим доступу:
http://web.archive.org/web/20170512033752/http://ruthenia.info/txt/drozdovsky/60_krapka.html

(https://drive.google.com/file/d/1s9Orez4-aDx8lDkesXKSBMcC-vXpYjMg/view?fbclid=IwAR1O7BypIjLTJnfuT3ZyGKyAM8II0qzWJJQvONAXp8LxkZf4qc76imSCr0Y)

Ця стаття розміщена на сумнівної якості ресурсі, який не є сайтом наукового видання й не є фаховим науковим ресурсом. Стаття є переробкою розділу з книжки “Код майбутнього”, яка виходила в 2006 році в ТОВ “Видавнчиий дім “Всесвіт” (учнівська праця). У цій статті проставлено десятки покликань на працю Б. Тихолоза, а саме: Богдан Тихолоз. Поети-шістдесятники: Василь Симоненко. Дмитро Павличко. Іван Драч. Борис Олійник: [Хрестоматійний збірник] / Автор-упорядник Б. Тихолоз. – Київ – Львів: Всеувито, 2001. – 80 с. – (Серія: УСЕ для школи: Українська література. 11 клас: Програмні тексти, ілюстрації, пояснення, завдання,
тести; Вип. 5).

Я звертався до власників сайту http://web.archive.org/web/20170512033752/http://ruthenia.info/txt/drozdovsky/60_krapka.html з проханням пояснити, звідки в них цей матеріал, де не проставлено жодного покликання на працю Б. Тихолоза, хоча в паперовій версії всі ці фрагменти взято в дужки й належним чином процитовано. Відповіді не одержав – чекаю вже майже два роки. Роботу Богдан Тихолоз. Поети-шістдесятники: Василь Симоненко. Дмитро Павличко. Іван Драч. Борис Олійник: [Хрестоматійний збірник] / Автор-упорядник Б. Тихолоз. – Київ – Львів: Всеувито, 2001 я знаю, працював із нею, покликався на неї.

Стаття на ресурсі ruthenia.info, який має стосунок до рашистського “наукового світу”, не є моїм науковим текстом. У статті випущено всі покликання, які в посторінковому форматі представлено в паперовій версії.

Dixi.

Дмитро Дроздовський - головний редактор журналу «Всесвіт», науковий співробітник відділу західних і слов'янських літератур Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, заслужений працівник культури України. У журналі «Всесвіт» з 2006 року.

Залишити відповідь